Mogilev-Humenné 2:3 v odvete 2. kola Challenge Cupu mužov, ďalej Chemes

08.12.2009 Celý región

Mogilev 8. decembra (TASR) - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili v utorok v bieloruskej odvete 2. kola Challenge Cupu nad domácim tímom Metallurg-Bela po tuhom boji 3:2, keď výsledok museli otáčať zo stavu 0:2. Keďže ...
Metallurg-Bel Mogilev - Chemes Humenné 2:3 (23, 20, -16, -24, -13)
114 minút
rozhodovali Uvarov (Rus. ) a Kainulainen (Fín. )

V úvodom sete viedli Humenčania 10:7 a 11:8, lenže domácim sa podarilo vyrovnať a až do stavu 18:18 boli v tesnom vedení oni. Následne sa karta otočila, hráči Chemesu boli až do stavu 21:21 vždy o bod vpredu, ale koncovku zvládli lepšie volejbalisti Mogilevu. Za stavu 24:22 sa dopracovali k prvému setbalu, ktorý ešte nevyužili, ale druhý znamenal už ich vedenie 1:0. Tesná strata prvého setu akoby hostí vykoľajila a nezachytili úvod druhého. Domáci v ňom viedli 4:1, 6:2 a hoci sa Humenčanom podarilo vyrovnať na 7:7, pri prvom technickom oddychovom čase boli v tesnom vedení znova bieloruskí volejbalisti. Od toho momentu si vedenie, ktoré sa najviac vyšplhalo na štyri body (12:8, 16:12, 17:13, 20:16) strážili. Hostia sa však s blížiacim koncom ešte raz vzchopili, dotiahli sa na 22:20, ale viac im už domáci nedovolili a získali tak aj dôležitý druhý set. Hrozbu vypadnutia ale Humenčania odvrátili skvelým nástupom do tretie setu. V ňom rýchlo získali vedenie 5:0, neskôr 10:2. Aj keď sa domácim postupne darilo z ich náskoku štiahnuť (11:13), vzrat hostia nepripustili a bez problémov si "dokráčali" k zisku tretieho setu. Po dramatickej koncovke získali hostia aj štvrtý set, po ktorom sa už mohli tešiť z postupu a v tajbrejku ho ďalším tesným ziskom prikrášlili aj druhým víťazstvom.